Site içi Arama

Ara

eniXma Dergisi Nisan 2008 Sayısı Yayınlandı

Mehmet Yılmaz - 01.04.2008

eniXma 2008 Nisan sayısı (Yıl 2 Sayı 7) www.enixma.org adresinde yayınlandı. Kendisini, "eniXma, başta Linux ve GNU programları olmak üzere, açık kaynak kodlu özgür işletim sistemleri ve yazılımları hakkında herkesin bilgilerini özgürce paylaşabileceği bir elektronik bilgi paylaşım aracıdır. Aylık periyoda sahiptir. Her ayın 1. günü yenilenir." şeklinde tanımlayan eniXma'nın 2008 Nisan sayısı, daha önceki aylarda yayınlanan 17 sayısında olduğu gibi bu ayki 18. sayısında da dopdolu içeriğe sahiptir.

Genel olarak içeriğine göz atıldığında bilgisayarla ilgili olarak haberler, bilgilendirmeler, program tanıtımları, kullanım bilgileri, programlama, donanım ve özellikle teknik ve elektronik konusuyla ilgilenenler için her sayısında olduğu gibi uygulamaya yönelik içerikler bulunmaktadır.

Ayrıca, yapılan program tanıtımlarının KBabel, TrueCrypt/RealCrypt, Marble, Linux'ta Astronomi Programları, GParted, Cryptsetup, Entropy ve Kabuk Programlama Bash, RS232 Seri Port Bilgisayar ile bağlantılı kontrol gibi programlama konularının işlendiği görülmektedir.

Derginin 2008 Mart sayısında başladığı seri port anlatımına bu ay yine PIC uygulaması ile devam etmekte ve bilgisayar ile PIC iletişimine ait programlama ile kullanımı yöntemine yer verilmektedir.

eniXma aylık dergisi web adresi:
http://www.enixma.org

eniXma 2008 Nisan sayısı web ve indirme adresi:
http://www.enixma.org/dergiler/0804/0804.php

Sayfa Etiketleri:Dergi (1) Linux (8)
İçerik Yan Blok
Konular
Tasarım: Teknimer Teknoloji
Yukarı